ПЕРЕДАТИ ПОКАЗНИКИ ТА ОПЛАТИТИ  ОПЛАТА

 

 

 

 

Вишгородському  МКП  «Водоканал»  - 60 !!!

    29 квітня 2022 року Вишгородське міське  комунальне   підприємство «Водоканал»  святкує  60-річчя  від   дня заснування. Відправною датою нового літочислення підприємства вважається 1962 рік,   коли  почала функціонувати Київська ГЕС  та   розпочато  будівництво власної  каналізаційної  системи,  побудована  каналізаційна  насосна  станція.  

   Сам по собі Вишгород, водоканал якого відзначає ювілей, має досить цікаву та дуже давню історію, за віком  прирівняний   до   Чернігова  та  Києва. Вишгород – це стародавнє місто, перші згадки про нього датуються  ще  946 роком в  літописі  «Повість минулих літ» як резиденція княгині Ольги. Вишгород розташований неподалік міста Києва на неймовірних схилах, з яких відкривається мальовничий вид  на могутній Дніпро. А починаючи з 60-их років ХХ ст. історія Вишгорода напряму  пов’язана   з   будівництвом   Київської ГЕС.

    У серпні 1959 року Радою Міністрів СРСР прийнято рішення про будівництво Київської ГЕС. Вже на кінець 1964 року Київська ГЕС дала перший промисловий струм.

   Разом із будівництвом станції створено штучне водосховище, яке бере  початок у Вишгороді. А в 1972 році неподалік Київської ГЕС завершилось будівництво першої в Україні гідроакумулюючої станції ГАЕС. Обидві станції об’єднано в Каскад Київських ГЕС і ГАЕС. Завдяки будівництву, Вишгород став селищем енергетиків. В 1962   році  Вишгород отримав статус селища міського типу,1968р. - статус міста, а в1973 році  -  став   центром   Вишгородського району.  

   Ще під час будівництва Київської ГЕС до Вишгорода  прибувають десятки тисяч робітників різних спеціальностей. Місто розвивається, будуються нові житлові  будинки, налагоджується централізоване водопостачання.  Тільки  протягом 1967-1969 років у місті   здано   в експлуатацію 570 квартир, дитячий садок,  магазини,  робітнича  столова. Окрім того, з`явилися школа, лікарня, адміністративний будинок, Будинок культури,  стадіон, хокейний та баскетбольний майданчики, дитячо-юнацька спортивна школа та багато інших  об’єктів. Вздовж берегів Дніпра і Київського моря розгорнулось будівництво санаторних містечок   і пансіонатів. Завдяки будівництву Київських ГЕС і ГАЕС з’явилась набережна, яка  стала окрасою  та   улюбленим  місцем  відпочинку  мешканців і гостей  міста.

  Що ж до історії водопостачання, то розвиватися воно почало порівняно недавно, приблизно з середини 20-го століття. Раніше, за всіх часів, тут користувалися водою  з криниць. Найперша (вона ж  і  найстаріша) ділянка водопроводу прокладена  ще до війни - в 1937-му році.     То була труба від станції Київського водозабору до Вишгородської церкви Бориса та Гліба.  Нині   їй   вже   85 років.

 Спочатку Вишгородський водоканал був  виробничим  підрозділом   комунального підприємства, куди входило все: і водопостачання, і водовідведення,  і   благоустрій.   Щодо водопостачання, то на той момент було централізованим і надходило з Київського (дніпровського) водозабору. Таким чином, Вишгородський водоканал технологічно ще довго був пов'язаний із Київським водоканалом. Щодо водовідведення, то каналізаційні стоки   і   сьогодні  ще   приймає   на   очищення   Київський  водоканал.

 Перехід на самостійне артезіанське водопостачання розпочався 1987-го року, після трагедії, яка сталася   на  Чорнобильській  АЕС.  Достеменно  відомо,  що  артезіанська вода з глибоких горизонтів, на відміну від дніпровської, не  могла,  за визначенням,  отримати  радіоактивне   забруднення.

  У підсумку, до 1990 року в місті налічувалося вже 10 артезіанських свердловин, що подають воду з Юрського та Сеноманського горизонтів. Цей крок, безумовно,  сприяв покращенню якості питної води. Сьогодні Вишгородський водозабір один із наймолодших, порівняно з іншими, один із найкращих за якістю,  з  гарним   дебітом. Його вода навіть  не потребує додаткового очищення та задовольняє вимогам  ДСанПіНа 2.2.4.-171-10 без будь-яких додаткових заходів, у тому числі, без озонування та хлорування.

  Вода придатна для вживання у тому вигляді, в якому вона надходить із свердловин. Мінералізація у цієї води є. Вона трохи вища за середній рівень, однак не перевищує допустимих  норм. В самостійне підприємство Вишгородське міське  комунальне   підприємство «Водоканал»  відокремилось   в   липні  2007   року.

  На сьогоднішній день Вишгородське МКП «Водоканал» – спеціалізоване підприємство, яке надає послуги з водопостачання та водовідведення населенню, підприємствам та установам міста. До речі, досить потужне, як для міста такого масштабу. Із 2008-го року  Вишгородським МКП  «Водоканал»  керує   Георгій  Чебан.

  На початок 2022 року в місті експлуатується 9 артезіанських свердловин. Вісім – на території водопровідної насосної станції, одна – на території м.Вишгорода    по проспекту Івана Мазепи. Ділянка підземного водозабору та водопровідної насосної станції 2-го підйому знаходиться на південно-західній околиці міста Вишгорода.

  Вода з свердловин подається  в  два резервуари  чистої  води  об'ємом по 5000 м3 кожен. У місто вода подається насосною станцією 2-го підйому по двох водопроводах діаметром   300,  500 мм. Проектна потужність підземного водозабору  становить - 8,5 тис. м3, але фактична середньодобова подача води коливається  в межах  5,5 - 6,5 тис.м3. А  перекачування стічних каналів 5,0 - 5,5 тис. м3  на добу.  

  Фактично, за минулий 2021 рік,  води  подано 1964,3 тис.м3,  перекачано стоків  1519,2 тис. м3. Для відведення  каналізаційних стоків використовуються чотири каналізаційні насосні станції (КНС) – «Центральна», «Київська», «Валки», «Набережена». Каналізаційні стоки міста від трьох каналізаційних станцій «Київська», «Валки», «Набережна» по напірній каналізаційній мережі  надходять  на   КНС «Центральна». Далі по двох напірних  колекторах діаметром 300-400 мм стоки перекачуються в  каналізаційну  мережу   м.Києва    для   подальшого   очищення.

    Сьогодні на балансі Вишгородського МКП «Водоканал»  знаходиться 60,7 км водопровідних мереж, 81,3 км каналізаційних мереж. На ВНС 2-го підйому встановлено 6 насосів.  На КНС  загальна   кількість насосів - 12 шт.

    Всі  КНС  переведені на автоматичний режим роботи насосного   обладнання з частотним регулюванням. Для забезпечення надійної експлуатації водопровідно-каналізаційних мереж на підприємстві цілодобово працює аварійно-відновлювальна служба. Відповідно до затвердженого графіку здійснюються  планово-попереджувальні роботи на об'єктах та  мережах  підприємства.

   Водопровідно-каналізаційне господарство м.Вишгорода є досить енергоємним за витратами. Це і зрозуміло, оскільки питна вода подається з глибин від 123м до 307м. З метою економії електроенергії у Вишгородській системі водопостачання  встановлено  дві автоматичні системи керування насосними агрегатами ШАСУ-250Н-2-55 типу МДЕ-А-450. 110.  Це  дозволяє  економити  до 35-40% електричної  енергії  на  рік. Тим не менш, для підйому зі свердловин та подачі води у місто в 2021 році  витрачено  2086,4 тис. кВт/год. електоенергії   

   Якість води у місті Вишгороді постійно контролюється Вишгородською районною філією ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ», згідно з договором та графіком відбору проб і на водопроводі, і в місцях забору води перед надходженням до мережі, а також у розподільчій мережі. Вода  повністю  відповідає вимогам ДСанПіН № 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Також на розподільчій мережі   встановлено 117  пожежних   гідрантів та 5  діючих  водорозбірних  колонок. Контроль за якостю стічних вод здійснюється Управлінням екологічного контролю   ПрАТ   АК "Київводоканал".

   Цікавим моментом є те, що у Вишгороді довжина каналізаційних колекторів  на 20 кілометрів довша за загальну протяжність водопровідних мереж. Пояснюється це тим, що стоки міста прямують на очисні споруди м.Києва. Тож колектор Вишгорода тягнеться    до київського масиву Оболонь. Крім того, каналізаційний колектор у напрямку Києва має потрійне дублювання, паралельно основному колектору прокладена одна дублююча труба. Зумовлено це близькістю Дніпра. У разі аварії на каналізаційному колекторі,  стічні води теоретично могли б потрапити до Дніпра, та ще й у районі дії станції Дніпровського водозабору, що, звичайно, неприпустимо.

  Поряд із досить позитивними показниками роботи, у Вишгородського МКП «Водоканал»  є, звичайно, і проблеми. Втім, не такі специфічні, як характерні для галузі  в цілому. Стан мережі водопостачання Вишгорода, на жаль, як і більшість мереж в Україні, бажає кращого. Це і зрозуміло, оскільки будувалися, здебільшого, ще у 60-ті роки  і, значною мірою, потребують ремонту та заміни. Але це  стримується  нестачею   у   підприємства  коштів.  Ситуація   для  країни,  на  жаль,  є типовою.

  Каналізаційна система Вишгорода переважно чавунна, хоча є й кераміка. Однак, застосування її обмежене, через крихкість даного матеріалу. Зсуви ґрунтів, вібрація при русі важкої техніки здатні викликати в ній тріщини, і навіть часткове руйнування. Від чавунних  колекторів доводиться, по можливості, відмовлятися, оскільки  їх  досить швидко руйнує газова корозія. Пластик для каналізаційних стоків, безумовно, простіше у монтажі.  Він, звичайно, застосовується, але не відразу, а в міру накопичення коштів. Зокрема,  під  час аварійних  ремонтів. Але перекласти всю мережу за свої кошти - поки  що нереально. Тут можна  розраховувати  тільки на  кошти інвесторів та  підтримку держави.

   Сьогодні у Вишгороді мешкає близько 50 тис. осіб. Абонентами водоканалу вважаються близько 17 тис. приватних споживачів (громадянське населення), 56 бюджетних організацій, 535  інших  споживачів  .

   Внаслідок інтенсивного житлового будівництва кількість споживачів, які користуватимуться послугами водопостачання та водовідведення, за прогнозами може зрости майже вдвічі. Це, звичайно, вимагає   збільшення  протяжності  водопровідної та каналізаційної мережі, що передбачає досить складні інженерні роботи. Для того, щоб забезпечити стабільне  водопостачання  всього   міста, тиск у системі за таких умов      має бути не менший  6-ти атмосфер. Це,  в  свою   чергу,   вимагає  будівництва кількох проміжних насосних станцій. Зараз у Водоканалі для підвищення тиску в мережі  застосовуються  клапани,   що  вирівнюють  тиск,  також побудовані  три  станції підвищення   тиску. Вони дещо вирівнюють ситуацію, хоч і не рятують її загалом. У планах :  будівництво системи, що підвищує  тиск у водопровідній  мережі.

   Підприємство  розвивається,   вдосконалюється    існуюче   обладнання,  за   фінансової   підтримки    керівництва    міста   оновлена спеціаліьна   техніка. Завдяки   наполегливій   роботі   всього   колективу   підприємства,   Вишгородське  МКП  «Водоканал»   надає   послуги   водопостачання   і   водовідведення   в   режимі  24/7.

Вишгородське МКП “Водоканал”

Диспетчер - 22-722 (цілодобово)

Адреса:
07300, вул.Набережна, 8-а,
м. Вишгород,  Київська обл.
Телефон, факс:
(04596) 23-354 (приймальня)
Графік  роботи підприємства :

  • пн.- чт. з 08-00 до 17-00,
  • пт.: з 08-00 до 16 00,
  • сб,нд.:  вихідний день

Обідня перерва з 12:00  до 13:00

Де ми знаходимось