Лічильники води
Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» передбачено, що:
- вузол комерційного обліку - вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом;
- вузол розподільного обліку - вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.
Порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затверджений Наказом Мінрегіонбуд № 206 від 09 серпня 2018 року регламентує склад вузла комерційного обліку, а саме:
Вузол комерційного обліку послуги з централізованого водопостачання складається із:
- засобу вимірювальної техніки, призначеного для вимірювання об’єму води, що відповідає Технічному регламенту засобів вимірювальної техніки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 163;
- запірної трубопровідної арматури;
- фільтра або іншого обладнання для очищення води (за умови відповідних вимог виробника приладу комерційного обліку);
- контрольних засобів вимірювальної техніки.
Для вузлів комерційного обліку має бути передбачено джерело автономного живлення або можливість відокремленого живлення 220 В від щита електроживлення будівлі, обладнання для дистанційного передання результатів вимірювання, а також антимагнітний захист та/або датчик використання магніту.
У разі якщо прилад обліку води не розрахований на пропуск води на пожежогасіння, на обвідній лінії передбачають запірну арматуру з електроприводом, яка має бути опломбована в закритому положенні.
Переваги від встановлення лічильника
Встановлення лічильників води стає все більш популярною послугою, особливо з урахуванням складної економічної ситуації. Лічильники для води дозволяють істотно скоротити витрати на оплату рахунків за комунальні послуги. Варто відзначити, що вартість установки лічильника окупиться приблизно за пару місяців.
Лічильники води – це справедливий спосіб оплати, позаяк ви платите лише за ту воду, яку ви справді споживаєте.
Використання лічильників також дуже важливе для майбутнього водопостачання, оскільки вони спонукають людей використовувати воду з розумом. Запаси питної води не є необмеженими. Нам потрібно заощаджувати воду, для того щоб її було достатньо для всіх, адже у майбутньому попит на воду може випереджати пропозицію.
У середньому кожен з нас використовує 160 літрів води на день – це понад 1000 літрів на тиждень. Близько 30 % води спускається в унітаз, 33 % використовується для вмивання та душу, 13 % – для прання одягу. Лише 4 % води насправді використовується для пиття та приготування їжі. Абоненти з лічильниками використовують на 12 % менше води, позаяк люди схильні цінувати те, за що вони платять.